БРЮ ГІД

Привіт друзі!
Якщо ви зайшли на наш гід по заварюванні кави, то або вже обрали для себе сорт кави, або, можливо, якраз в пошуках свого ідеального смаку.
Ми описали не всі методи приготування тому що їх є досить багато, але зробили акцент на найбільш поширені із них.
Звісно, що смак в чашці залежить від вибраного зерна. Кава це продукт, на який впливає дуже багато факторів. Від умов вирощування до ступеню обсмажування. Щоб обрати каву на свій смак зазирніть у наш магазин.
ЕСПРЕСО
Еспресо - один із найбільш поширених та технологічних способів приготування кави. Єдиного універсального рецепту для приготування даного напою немає, але є алгоритм дій, якого потрібно дотримуватись.
Необхідно для приготування:
Еспресо-машина
Кавомолка із функцією зміни величини помелу зерен
Темпер - це девайс, який дозволяє ущільнити порцію змеленої кави
Точні ваги
ПРИХОВАТИ РЕЦЕПТ
Ми рекомендуємо використовувати пропорції ½, або 1/1.5
Тобто, якщо ми змололи 10 грамів кави, то при використанні пропорції ½ в нас в чашці повинно бути 20 грамів готового напою. А якщо ми використовуємо пропорцію 1/1.5, то в нашій чашці ми отримаємо напій із вагою в 15 грамів.
Отже, все обладнання, що нам потрібно у нас є, далі ми включаємо кавоварку, щоб всі деталі які контактуватимуть із кавою рівномірно прогрілися та кавомолку, на якій потрібно змолоти 2 порції кави, щоб освіжити помол.
Після цього ми змелюємо зважену порцію кави для приготування еспресо, засипаємо її в ключ із корзиною, і за допомогою темпера вирівнюємо та ущільнюємо поверхню кави. Вставляємо ключ із кавою в кавоварку і включаємо пролив води. Залежно від типу та будови кавоварки еспресо має готуватися від 20-35 секунд, після чого в чашці повинно бути 25-40 мл. готового напою.
Загальний час приготування еспресо при попередньо нагрітій кавомашині займає від 3 до 5 хвилин вашого часу.
ПУРОВЕР
Методом пуровер можна приготувати безліч кавових напоїв (V-60, кемекс, каліта та ін.) Цей метод є найбільш універсальним і легким в приготуванні серед усіх альтернативних способів.
Необхідно для приготування:
Воронка
Паперовий або металевий фільтр
Сервер - посудина, куди стікатиме готова кава
Таймер
Очищена вода
Кава грубого помелу
ПРИХОВАТИ РЕЦЕПТ
Беремо сервер (чашку), на нього ставимо воронку та вставляємо в неї фільтр.
Після чого проливаємо через воронку із фільтром приблизно 150-200 мл. гарячої води. Це все ми робимо для того, щоб прибрати присмак фільтру та прогріти наші девайси.
Поки вода протікатиме ми паралельно намелюємо 18 грамів кави (приблизно три повні чайні ложки) і догріваємо воду, яку ми використаємо для заварювання (300 мл.).
Вода повинна бути 92-95 градусів
Цельсія (2 хв. після закипання).
Змелену каву засипаємо у воронку із фільтром, включаємо таймер та заливаємо 50 мл. води, перемішуємо і чекаємо 30 секунд після чого заливаємо ще 150 мл. води і знову чекаємо. Коли на таймері буде 1 хв.30 сек. доливаємо ще 100 мл. води, після того як вся вода протече нам в чашку в нас буде 250 мл. готової фільтр кави.
Залишилось зачекати ще дві хвилини і можна смакувати улюблену каву.
Загальний час приготування займає до 4 хв.
МОКА
Гейзерна кавоварка або мока – це кавоварка, в якій гаряча вода випаровується у верхній резервуар через відділення з меленою кавою в результаті чого ми отримуємо насичений напій, близький на смак до еспресо.
Необхідно для приготування:
Гейзерна кавоварка
Улюблена чашка
Кава
Очищена вода
Джерело нагрівання
ПРИХОВАТИ РЕЦЕПТ
Беремо кавоварку та розкручуємо її.
У нижнє відділення наливаємо гарячу воду до клапану, який там встановлений. В середнє насипаємо каву (залежно від типу кавоварки: на одну чи на дві і більше порцій) після чого вкладаємо в нижній резервуар. Після цього накручуємо верхню частину та ставимо кавоварку на вогонь. Чекаємо поки кава почне витікати у верхній резервуар. Коли кава, що витікає почне світліти потрібно зупинити екстракцію. Для цього помістіть нижню частину кавоварки у холодну воду. Тоді її можна забирати, розливати по улюблених чашках та смакувати. Також на основі цього напою вдома можна приготувати капучино. Просто додавши збите молоко.
ТУРКА
Кава приготовлена в джезві дуже смачна і по-справжньому особлива.
Необхідно для приготування:
Джезва
Кава дуже дрібного помолу
Очищена вода
Джерело нагрівання
ПРИХОВАТИ РЕЦЕПТ
Ми опишемо рецепт на турку в 100 мл., для однієї людини. Залежно від величини вашої джезви буде відрізнятися і пропорція приготування, але рецепт буде той самий.
Отже, беремо джезву і кладемо в неї дві чайні ложки кави з гіркою, після чого заливаємо в неї 50 мл. води і перемішуємо, щоб не було комків, потім доливаємо ще 50 мл., знову перемішуємо і кладемо джезву на вогонь.
Кава повинна готуватися на невеликому вогні протягом трьох хвилин, увесь цей час вам потрібно уважно слідкувати за процесом приготування, щоб пінка яка утворилася на поверхні не пошкодилася. Після чого ми вимикаємо газ та залишаємо настоятися в джезві ще три хвилини і вже після того наливаємо її в чашку та смакуємо.